Stanovte si svůj cíl

Dojeďte až na konec světa

Nechte své myšlenky volně plynout a následujte je. Kdykoli, kamkoli – se skutečným dobrodruhem, S‑Crossem. Získejte s ním dosud nepoznaný rozhled, zažijte radost z pohybu v jakémkoli terénu, ochutnejte novou dimenzi výkonu a poznejte originální design, který je tak troufalý, jak jen crossover může být. Kamkoli Vás představivost zavede, s S‑Crossem bude každá volba perfektní. Stanovte si svůj cíl.

Pokořte všechny životní výzvy

Zvládněte své každodenní úkoly s lehkostí na palubě opravdového univerzála. S‑Cross je o přijmutí všech výzev moderního života. Nabízí funkčnost, flexibilitu, prostor, komfort a styl SUV, na hony vzdálený městské džungli. Bez ohledu na okolnosti, S‑Cross je ideální způsob, jak začít. Stanovte si svůj cíl.

Design jako vyznání

Vzhled, který prahne po dobrodružství: S‑Cross je tak odvážný a sebevědomý, jak vypadá. Objevte design, který definuje dospělý crossover. S robustní maskou, svalnatým SUV stylem a velkým vnitřním prostorem. Rozený průzkumník plný dynamiky a síly.

Dynamická příď

Podívejte se do silné tváře. Troufalá přední část je dominantou designu s robustním SUV charakterem. Impozantní maska chladiče zvedá celou kapotu výš a spolu s ochrannými prvky nárazníku a LED světlomety vyzařuje sílu a neohroženost.


scross
scross

LED světlomety a LED denní svícení

Trojrozměrně uspořádané, vysoce výkonné LED výbojky posilují dynamický design přídě. Obrysová světla jsou tvořena úspornými LED diodami, které zároveň zastávají funkci denního svícení.

scross

LED zadní světla

Tenké oblé křivky nových LED svítilen dávají zádi vozu ostřejší charakter.

scross

Přední mlhová světla

Mlhová světla s chromovaným orámováním odrážejí dynamické kontury hlavních světlometů.

scross

Aerodynamická zpětná zrcátka

Aerodynamicky tvarovaná zpětná zrcátka přispívají k minimalizaci hluku a odporu vzduchu a také nízké spotřebě paliva. Do krytů zrcátek jsou umístěna směrová světla.

Integrované střešní nosiče

Střešní ližiny kombinují praktičnost, elegantní vzhled a propracovanou aerodynamiku.

scross
scross
scross
scross

Kola a pneumatiky

Design sportovně stylizovaných disků kol zvýrazňuje dynamický charakter S‑Crossu. Jejich aerodynamická optimalizace a pneumatiky s nízkým valivým odporem napomáhají snížit spotřebu paliva.Panoramatické střešní okno

Připravte se na dechberoucí výhled. Panoramatické střešní okno složené ze dvou posuvných skleněných panelů otevírá nad Vašimi hlavami obrovskou plochu, aby mohla Vaše fantazie dobýt celou oblohu. Ve dne v noci, z libovolného sedadla ve voze, nechte ten úžasný pohled, ať Vás inspiruje k novým dobrodružstvím.

scross
scross

Palubní deska

Elegantní plynulé křivky a vysoce kvalitní materiály v každém detailu: po usednutí do S-Crossu se Vás zhostí pocit dynamického pohybu.

Tempomat a omezovač rychlosti

Tempomat udržuje řidičem nastavenou rychlost vozidla. Omezovač rychlosti nedovolí přesáhnout řidičem stanovené maximum, například 50 km/h v obci. S-Cross také nabízí adaptivní tempomat, který udržuje bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozidla.

scross
scross
scross

Nastavitelný volant

Za všestranně nastavitelným volantem najdou optimální pozici řidiči všech postav. Seřizovat lze sklon i podélnou polohu.

Vyhřívaná přední sedadla

Dvoustupňové vyhřívání sedáku i opěradla zvyšuje komfort cestujících na předních sedadlech.

Luxusní kožené čalounění*

Sedadla s velkorysými rozměry, důmyslným prošíváním a luxusním koženým čalouněním dělají z posezení v S-Crossu skutečné potěšení.

*Některé částí čalounění jsou z umělé kůže.

scross
scross
scross

Nastavitelná zadní opěradla

Dělená opěradla zadních sedadel můžou být individuálně nastavena do jedné ze dvou poloh sklonu. První zajišťuje relaxační pozici posádky, druhá zvětšuje zavazadlový prostor.

Skvělý výhled

Velká vnější zpětná zrcátka jsou uchycena přímo do panelu dveří, což maximalizuje úhel výhledu řidiče i viditelný prostor za vozidlem.


Výkon v každém terénu

V S‑Crossu je každá jízda napínavá. Je pro něj výzvou každý terén, každé počasí, jakákoli příležitost a kupředu jej ženou legendární geny SUV Suzuki. Zažijte na vlastní kůži ten bezstarostný pocit důvěry a požitku z jízdy s dokonalým společníkem na dlouhé vzdálenosti, který posouvá hranice jízdní zábavy i hospodárnosti.

Pohon všech kol AllGrip

Suzuki posunulo svou proslulou technologii pohonu všech kol na novou úroveň, která optimalizuje stabilitu za nejrůznějších silničních i povětrnostních podmínek. Systém pohonu 4×4 AllGrip pracuje v součinnosti s dalšími technologiemi podvozku, abyste měli nad vozidlem za každé situace plnou kontrolu a současně si jízdu maximálně užili.

Čtyři řidičem volitelné režimy

Systém pohonu všech kol AllGrip Vám dává vybrat ze čtyř jízdních režimů (Auto, Sport, Snow, Lock) pomocí jednoduchého ovladače na středové konzole, který kombinuje volbu otáčením a stiskem.

scross

Auto

Prioritou je ekonomika provozu za běžných jízdních podmínek. Pohon všech kol se samočinně sepne při zaznamenání prokluzu předních kol.

scross

Sport

Zlepšuje chování vozu v zatáčkách větším přídělem točivého momentu na zadní kola. Současně zrychluje odezvu motoru optimalizací charakteristiky plynového pedálu a točivého momentu.

scross

Lock

Režim pro vyproštění vozu ze sněhu, z bláta nebo třeba z písku. Systém přiděluje více točivého momentu na zadní kola, současně se charakteristika stabilizačního systému ESP®* a dalších asistenčních technologií upraví pro uvolnění vozidla. Po dosažení rychlosti 60 km/h se samočinně přepne do režimu Snow.

scross

Snow

Optimální režim pro sníh nebo jiný nezpevněný a kluzký povrch. Zlepšuje trakci během zrychlování a zvyšuje stabilitu vozidla.

* ESP® je registrovaná ochranná známka společnosti Daimler AG.

scross

Výkonný a úsporný

Pod elegantní kapotou S-Crossu se nachází nově zkonstruovaný a mimořádně hospodárný benzinový motor s turbodmychadlem a přímým vstřikováním. Díky jeho spojení s mild-hybridním systémem se můžete vždy spolehnout, že dosáhnete nižší spotřeby a lepších jízdních výkonů než dosud.

Nový motor 1.4 BoosterJet

Nový motor 1.4 BoosterJet, osazený turbodmychadlem a přímým vstřikováním paliva, dává S-Crossu potřebnou sílu pro bezstarostnou jízdu. Kombinace přeplňování turbodmychadlem s mezichladičem dostává do válců motoru větší množství vzduchu. Díky tomu motor dokáže nabídnout optimální točivý moment v nízkých otáčkách, dokonce už okolo 2 000. Přímé vstřikování paliva přispívá ke snížení spotřeby a zvýšení výkonu, a to přesným dávkováním, načasováním a seřízením tlaku při vstřikování benzinu do válců. Účinnost motoru zvyšují také další nová opatření: elektricky ovládané variabilní časování sacích ventilů (VVT), chlazená recirkulace výfukových plynů (EGR) a vyšší kompresní poměr.

scross
scross

Šestistupňová manuální převodovka

Optimalizované odstupňování převodů zlepšuje spotřebu paliva a jízdní výkony. Vyvažovací závaží přináší příjemnější pocit z řazení a zvýšená tuhost skříně převodovky zmírňuje přenos hluku a vibrací.


Mild-hybridní systém (ISG)

scross

Nový mild-hybridní systém přidává tři elektrické součástky: 48V startér-generátor ISG, který zároveň zastává funkci elektromotoru, 48V lithium-iontovou baterii a měnič napětí mezi 48V a 12V okruhem pracující se stejnosměrným proudem. Díky navýšení napětí na čtyřnásobek oproti konvenčním 12 V dokáže hybridní systém při brzdění rekuperovat více energie a při zrychlování zase o to výrazněji pomáhat spalovacímu motoru. To přináší hned dvě důležité výhody: snížení spotřeby paliva a zlepšení jízdních výkonů. V běžných jízdních situacích systém funguje tak, aby co nejvíce snížil spotřebu benzinu. ISG je ale také připraven kdykoliv se zapojit jako elektromotor ve funkcích navýšení točivého momentu nebo podpory při akceleraci – řídicí jednotka volí vhodný režim zapojení elektromotoru podle požadované intenzity akcelerace. Navíc se elektromotor stará o udržování volnoběžných otáček při brzdění. Úplné odpojení přívodu paliva vede k dalším úsporám.


Elektrické navýšení točivého momentu

Elektromotor pomáhá při zrychlování, než nastoupí plná síla spalovacího motoru. Hybridní systém díky tomu reaguje rychleji a intenzivněji než obyčejný spalovací motor.

scross

Podpora při akceleraci

Funkce podpory při akceleraci zahlazuje tzv. turboefekt, přidaný točivý moment elektromotoru slouží k vyrovnání prodlevy před nástupem plného tlaku přeplňování.

scross

Elektrické udržování volnoběhu

Když při vyšlápnutí spojky klesnou otáčky na volnoběh, spalovací motor je v běhu udržován elektromotorem. Díky tomu je možné kdykoliv okamžitě začít zrychlovat, ale na volnoběh se zbytečně nespaluje benzin.

scross

Funkčnost pro každou situaci

Dlouhá jízda, nebo jen cesta za roh? Do zahraničí, nebo jen po městě? Ať už vyrážíte kamkoli, vítejte v intuitivním, prostorném a flexibilním prostředí. Vytyčte si svůj úkol a spolehněte se, že S-Cross s praktickými funkcemi a důmyslným vnitřním prostorem uspokojí všechny Vaše potřeby.

Smartphone Linkage Display Audio

Vyberte si, kam chcete jet, a užijte si každou minutu cesty. Sedmipalcový dotykový displej Vám dává možnost intuitivně ovládat všechny multimediální funkce, jako je audio, telefonování, navigace a připojení Vašeho telefonu. Vše je rozděleno do čtyř barevných režimů: Poslech, Volání, Jízda a Připojení.

Konektivita

Vyberte si, kam chcete jet, a užijte si každou minutu cesty. Sedmipalcový dotykový displej Vám dává možnost intuitivně ovládat všechny multimediální funkce, jako je audio, telefonování, navigace a připojení Vašeho telefonu. Vše je rozděleno do čtyř barevných režimů: Poslech, Volání, Jízda a Připojení.

vitara

Apple CarPlay

vitara

Android Auto™

vitara

MirrorLink™

S Apple CarPlay* můžete využívat všechny důležité funkce svého iPhonu stejným způsobem jako přímo v telefonu: volat, poslouchat hudbu, přijímat a odesílat zprávy nebo používat navigaci, a to pomocí hlasové asistentky Siri nebo přes dotykový displej.

  • * Apple CarPlay je dostupný v zemích uvedených na následujícím odkazu: http://www.apple.com/ios/feature-availability/#applecarplay-applecarplay.
  • * Pro více informací včetně kompatibility Vašeho modelu iPhone s rozhraním Apple CarPlay se podívejte na http://www.apple.com/ios/carplay/.
  • * Apple, Apple CarPlay a iPhone jsou ochranné známky Apple Inc., registrované v USA a dalších zemích.

Android Auto™ rozšiřuje použití platformy Android pro bezpečné používání ve voze. Toto rozhraní je navržené pro snadné využívání služeb Google, jako jsou Google Maps a Google Play Music, s minimálním odpoutáním pozornosti od řízení. Aplikaci Android Auto™ získáte v Obchodu Google Play*.

  • * Android Auto™ je dostupný v zemích uvedených na následujícím odkazu: https://www.android.com/auto/faq/.
  • * Většina telefonů se systémem Android 5.0 a vyšším podporuje Android Auto™: https://support.google.com/androidauto/answer/6348019?hl=en&ref_topic=6140477.
  • * Google, Android, Google Play a Android Auto™ jsou ochranné známky Google LLC.

MirrorLink™ umožňuje zrcadlení různých aplikací z Vašeho chytrého telefonu na dotykovém displeji ve voze. Díky tomu můžete používat příslušné funkce svého telefonu.

  • MirrorLink™ - pro více informací navštivte: https://mirrorlink.com/.
  • MirrorLink™ je registrovaná ochranná známka Car Connectivity Consortium LLC.

Multifunkční informační displej

Displej umístěný v přístrojovém štítu mezi otáčkoměrem a tachometrem přehledně zobrazuje všechny potřebné informace včetně spotřeby paliva, dojezdu, zvoleného jízdního režimu AllGrip (ve vozech vybavených pohonem všech kol AllGrip) a signálu parkovacích senzorů. Součástí displeje je také ukazatel zařazení vhodného rychlostního stupně, který pomáhá snížit spotřebu paliva.

vitara

Audiosystém

Vestavěný audiosystém obsahuje rádio, CD s podporou MP3, konektor USB a Bluetooth®* pro streamování hudby a hands-free telefonování. Audiosystém je možné ovládat také tlačítky na volantu.

* Bluetooth® je registrovanou ochrannou známkou společnosti Bluetooth SIG, Inc.

vitara

Automatické spuštění stěračů a světel

Stěrače se spustí automaticky, jakmile na čelní sklo začnou dopadat kapky deště. Rychlost stírání se samočinně upravuje podle intenzity deště a rychlosti jízdy. Potkávací světla vpředu a světla vzadu se automaticky zapnou ve tmě nebo v šeru a podle potřeby se při zlepšení světelných podmínek zase vypnou.

vitara
vitara

Přední a zadní parkovací senzory

Ultrazvukové senzory umístěné v náraznících pomáhají rozpoznávat překážky při parkování. O jejich vzdálenosti informují řidiče pomocí zvukového signálu a zobrazení na informačním displeji.

vitara

Dvouzónová automatická klimatizace

Pro zvýšení cestovního komfortu si můžou řidič a spolujezdec nastavit individuální teplotu, každý pro svou stranu vozu.

vitara

Bezklíčové startování tlačítkem

Stačí mít dálkový ovladač kdekoliv u sebe a můžete odemykat a zamykat dveře S-Crossu nebo startovat motor bez použití klíče.Velkorysá úschovna zavazadel

S-Cross nabízí veškerý prostor, který potřebujete pro realizaci Vašich velkých plánů. I s pěticí lidí na palubě zůstává pro zavazadla celých 430 litrů zavazadlového prostoru. Ať už vyrážíte za sportem, na rodinné setkání nebo vstříc outdoorové dovolené, chytře navržený S-Cross má dostatek prostoru pro uložení všech Vašich dobrodružství.


Praktické detaily

Flexibilní prostor

Sklopením asymetricky děleného zadního opěradla (v poměru 60 : 40) lze několika způsoby zvětšit využitelnou kapacitu. Variabilní mezipodlaha ještě více rozšiřuje flexibilitu vozu.

scross
scross
scross

Stropní konzola s čtecími lampičkami

Konzola v přední části stropu obsahuje dvě čtecí lampičky a držák slunečních brýlí.

Kosmetická zrcátka s osvětlením

Kosmetická zrcátka pro řidiče a spolujezdce mají lampičky pro větší komfort při použití za šera nebo v noci.

Přední loketní opěrka a konzola s USB rozhraním

Středovou loketní opěrku pro přední sedadla lze vysunout do optimální polohy. Její součástí je rozměrný odkládací box s vestavěným konektorem USB.

scross
scross
scross

Zadní loketní opěrka s držákem nápojů

Výklopná středová loketní opěrka zvyšuje komfort cestujících vzadu. Obsahuje dva držáky nápojů.

Kapsa na zadní straně opěradla

Úložná kapsa na zadní straně opěradla sedadla spolujezdce má ideální tvar pro odložení map a knih.

Mimořádný komfort

V zavazadlovém prostoru najdete 12V zásuvku a háčky pro bezpečné uchycení nákladu.

scross
scross
scross

Bezpečí po celou cestu

Rozšiřujte své obzory s klidem na duši po vzoru svého důvěryhodného společníka. Můžete se spolehnout, že jste dobře chráněni. Neustále. S‑Cross je připraven Vám pomáhat a chránit Vás ve zlomku vteřiny preventivními systémy pro předvídání kolize, případně zmírnění jejích následků, za použití ochranných prvků, aby minimalizoval nebezpečí zranění.

Systém nouzového brzdění (RBS – Radar Brake Support)

Systém zabraňující kolizi nebo zmírňující její následky používá odraz mikrovlnného radaru v přední části vozidla pro zajištění následujících funkcí:

scross

1. Varování

Při jízdě rychlostí vyšší než přibližně 5 km/h systém detekuje vozidlo před sebou, a pokud hrozí riziko kolize, varuje řidiče, aby začal brzdit. Citlivost systému, tedy čas spuštění výstrahy, lze nastavit na úroveň FAR (daleko) a NEAR (blízko).

Podmínky činnosti systému: U statické překážky systém pracuje v rozsahu rychlostí vozidla přibližně 5-80 km/h. U pohybující se překážky systém pracuje při rychlosti vozidla přibližně 5 km/h a více.

scross

2. Automatické lehké přibrzdění

Pokud hrozí riziko kolize, systém krátce a lehce přibrzdí, aby řidiče varoval a přiměl jej k brzdění.

Podmínky činnosti systému: Pracuje při rychlosti vozidla přibližně 5 km/h a více.

scross

3. Brzdový asistent

Pokud hrozí vysoké riziko kolize a řidič silně sešlápne brzdový pedál, systém samočinně zvýší brzdnou sílu, čímž pomůže k odvrácení střetu nebo ke snížení jeho následků.

Podmínky činnosti systému: Pracuje při rychlosti vozidla přibližně 5 km/h a více.

scross

4. Automatické brzdění

Pokud je detekováno vozidlo vpředu a systém usoudí, že je kolize nevyhnutelná, automaticky zabrzdí s cílem zabránit nehodě nebo zmírnit její následky.

Podmínky činnosti systému: U statické překážky systém pracuje v rozsahu rychlostí vozidla přibližně 5-30 km/h. U pohybující se překážky systém pracuje při rychlosti vozidla přibližně 5 km/h a více.

UPOZORNĚNÍ

■ Radar Brake Support nemusí v některých situacích pracovat správně. ■ Systém nemusí být schopen zabránit kolizi nebo zmírnit následky nehody v závislosti na typu překážky, počasí, situaci na vozovce nebo dalších okolnostech. ■ Systém nemusí pracovat, pokud řidič provede úhybný manévr pomocí volantu nebo plynového pedálu. ■ Schopnost systému Radar Brake Suport detekovat překážky a kontrolovat pohyb vozidla má své limity. Prosíme, nespoléhejte na systém a vždy dodržujte pravidla bezpečné jízdy. ■ Přečtěte si prosím uživatelskou příručku, která obsahuje informace důležité pro Vaši bezpečnost. ■ Pro podrobnější informace kontaktujte autorizovaného prodejce Suzuki.

Adaptivní tempomat (ACC – Adaptive Cruise Control)

Systém ACC využívá tempomat společně s radarovým čidlem RBS. Mikrovlnný radar měří vzdálenost od vozidla vpředu. Pro zachování dlouhého, středního nebo krátkého odstupu, který si řidič volí podle vlastních preferencí, systém automaticky zrychluje či zpomaluje vozidlo, čímž zvyšuje cestovní komfort.

scross

1. Konstantní rychlost

Pokud je odstup od vpředu jedoucího vozidla dostatečný, S-Cross udržuje konstantní nastavenou rychlost.

scross

2. Zpomalování

Jestliže vozidlo vpředu jede nižší rychlostí než S-Cross, nastavená rychlost se automaticky sníží tak, aby byl zachován bezpečný rozestup.

scross

3. Zrychlování

Pokud vozidlo vpředu opustí jízdní pruh a před S-Crossem vznikne dostatečný prostor, rychlost se automaticky zvýší na původní nastavenou hodnotu.

Automatická signalizace při nouzovém brzdění

Výstražná směrová světla se automaticky spustí při rychlostech vyšších než 55 km/h v situaci, kdy řidič začne znenadání intenzivně brzdit. Včas tak varují vzadu jedoucí vozidlo před nebezpečím.

1. Náhlé brzdění při rychlosti vyšší než 55 km/h. 2. Výstražná směrová světla se automaticky spustí a varují vozidla vzadu před nebezpečím. 3. Uvolněním brzdového pedálu se varování vypne.

scross
scross

ESP®* (elektronický stabilizační program)

Pokud ztratí kola přilnavost k povrchu, systém ESP® automaticky zasáhne do chodu motoru a brzd, aby řidiči pomohl udržet vůz pod kontrolou.

* ESP® je registrovaná ochranná známka společnosti Daimler AG.

scross

Asistent rozjezdu do kopce

Elektronický systém, který usnadňuje rozjezd vozidla ve svahu. Zabraňuje totiž couvnutí S-Crossu ve chvíli, kdy řidič přesouvá nohu z brzdového pedálu na plynový.

Sedm airbagů

Mimořádnou ochranu posádky zajišťují čelní a boční airbagy pro řidiče a předního spolucestujícího, kolenní airbag řidiče a záclonové hlavové airbagy po obou stranách.

Airbagy jsou pro názornost zobrazeny v nafouknutém stavu.

scross
scross

Sledování tlaku v pneumatikách (TPMS)

Systém TPMS (Tyre Pressure Monitoring System) varuje řidiče při poklesu tlaku v pneumatikách pomocí zobrazení na informačním displeji. Každá pneumatika je monitorována individuálně pomocí senzoru ve ventilku.

scross

Bezpečnost při nárazu a ochrana chodců

S-Cross byl navržen podle komplexní filozofie TECT (Total Effective Control Technology) automobilky Suzuki. Výsledkem je konstrukce karoserie, která efektivně pohlcuje a rozptyluje nárazovou energii v případě nehody.scross

Auto Stop Start systém

Systém samočinně vypne motor při zastavení vozidla (například na semaforech), čímž významně snižuje emise výfukových plynů, spotřebu paliva a hluk.

scross

Vynikající aerodynamika

Počítačová simulace a testování ve větrném tunelu stojí za nízkým součinitelem odporu vzduchu, který umocňuje výkonnost vozu a jeho úspornost. S‑Cross se může mezi crossovery pochlubit skutečně výjimečnou aerodynamikou.

scross

Vysoce tuhá a lehká karoserie

Struktura karoserie je tuhá a lehká díky efektivnímu využití vysokopevnostní oceli. Přispívá k vynikajícím jízdním vlastnostem a nízké spotřebě paliva.

Precizně vyladěný podvozek

Podvozek S-Crossu byl vyladěn na evropských silnicích, aby zajistil nejlepší možnou kombinaci stability, komfortu a odhlučnění.

scross